1. Anasayfa
  2. Kos Adası
  3. Kos Adası Eğlence ve Yaşam

Kos Adası Eğlence ve Yaşam

folder_openKos Adası
commentYorum yapılmamış

Kos adasında Eğlence, Barlar, Gece Kulüpleri, Gece Hayatı, Eğlence Mekanları, Yaşam, Bisiklet…

Ana endüstrisi turizmdir. Tarım en önemli ikinci gelir kaynağıdır. Buğday ve Mısır ın yanı sıra ana ekin Üzüm, İncir, Zeytin, Badem, Domates’tir. Turist ve kültür merkezi Kos Adası beyaz badanalı binalar ve pek çok hotel, restaurant ve gece kulüplerini içerir. Kardemena genç İngiliz tatilcileri için İspanya’nın İbiza Adası ile birlikte en meşhur bir dinlenme yeridir. Ve çok sayıda gece kulüpleri vardır.

Barları ve Eğlencesi ile ünlü Kardamena sahilinin güneybatısında dümdüz beyaz kum ile örtülü 6 plaj bulunan Kefalos Plajları vardır. Gündüzleri dinlenme akşamları eğlenceyi bu bölgede yaşayabilirsiniz.

Mor ve pembe begonviller ile süslü binalar ve sokaklar adaya muhteşem bir dekor verir. Antik Kos paralarının simgesi olan karides deniz ürünlerinin yunan mutfağındaki önemini anlatması için yeterlidir denilebilir.

Uzun çağlardan beri yemek ve eğlence üzerine meraklı olan ada halkı günümüzde bile adayı Mutlu İnsanlar Adası’na dönüştürmüştür. Tabi bu mutluluk havası gelen tüm turistlere de yansımaktadır. Yunan Gecelerinin en güzel örneklerini Zia’daki Tavernalarda bulabilirsiniz.

Kos Adası’nda alışveriş merkezleri ve dükkanlar yoğun olarak liman bölgesinde yoğunlaşmıştır. Adada hediyelik eşya dükkanları, liman civarında ve tarihi Asklepion etrafındadır. Adanın meşhur ürünleri ise; şaraptan yapılan peynir, uzo, şarap ve bal’dır. Kos yöresine ait otlar, baharatlar ve yerel ürünlerin satıldığı pazar Elefterias Meydanı yakınlarındadır. Yerel ürünlerin yanı sıra dünyanın en seçkin ürünlerinin ve markalarının bulunduğu alışveriş merkezleri de liman ve çevresindedir. Özellikle ZİA KÖYÜ’nde hediyelik eşya satan dükkan sayısı oldukça fazladır.Bunlarda ilginizi çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Menü